top of page

 

         Розробка    уроків

з образотворчого мистецтва

  

Вчитель Барвінченко О.В.

                                             

Урок – подорож в чарівний світ української казки

 

5 клас (1 урок)                                                         

ТЕМА: Підсумкова творча робота. Ілюстрування української народної казки « Лисичка – сестричка та Вовк-панібрат».

МЕТА:познайомити з поняттям «ілюстрація», навчити ілюструвати українські казки, поринути в чудовий, мудрий світ української казки; розвивати просторову уяву , композиційні вміння та навички;  розвивати творчу фантазію , уміння створювати образи на основі літературного твору; розвивати комунікативні вміння та навички роботи в групах;  виховувати  національно-культурну свідомість учнів,повагу і інтерес до усної народної творчості свого народу.

ОБЛАДНАННЯ: казка «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат», ілюстрації до казки, образи лисиці та вовка в малюнках, аркуші паперу формату  А 2, олівці, фломастери, аудіо версія казки.

                                                                                                                               

Завантажити

 

 

5 клас  (2 урок)

                                                       

ТЕМА:Завершення в кольорі підсумкової ілюстративної роботи до української народної казки « Лисичка – сестричка та Вовк-панібрат».

МЕТА: продовжити роботу над створенням ілюстрацій, закріпити навички роботи в групах, вчитися поважати іншу думку; розвивати фантазію, нестандартні творчі рішення; розвивати вміння відтворювати кольорове співвідношення засобами образотворчого мистецтва;виховувати повагу до роботи друзів, вміння позитивно оцінити роботу не тільки своєї групи, але і інших груп; виховувати любов до книги в загалі, а до   української народної казки зокрема.

ОБЛАДНАННЯ: кольорові олівці, фломастери,фарби,  кольорові ручки та ін., наробки попереднього уроку, зразки зображень вовка та лисиці, папки з файлами.

   

Завантажити                                                                                                             

 

Урок-знайомство  6 кл.

Тема:Прикладна діяльність. Символізм української вишивки.

Імітація вишивки в українському народному стилі з використанням рослинного та тваринного мотивів.

Мета:прилучити учнів до джерел  мистецтва і духовності українського народу;продовжити знайомство з багатим світом української вишивки;познайомити з видами орнаментів ;розвивати інтерес до традицій, промислів свого народу, естетичний смак; уміння стилізувати різні форми оточуючого світу; виховувати національно – культурну свідомість учнів,інтерес і повагу до культурної спадщини Українського народу; бажання продовжувати вікові ремесла.

Обладнання:зразки вишивок,рушники, аркуш в клітинку ,фломастери, олівці, презентація «Види орнаменту»

                                                                                                          

Завантажити

 

Урок – творча майстерня  5 клас

Тема:Створення образів природних форм в стилі техніки петриківського розпису.

Мета:познайомити учнів з дивовижним світом петриківського розпису;навчити технічним прийомам цього розпису, використовуючи слайд-показ;залучити до джерел українського розпису, знайомлячи з роботами петриківського розпису;навчити стилізувати та співвідносити природні форми з елементами розпису;

розвивати композиційні вміння та навички учнів, відчуття прекрасного навіть в буденних речах;

виховувати інтерес, повагу до народного українського мистецтва; національно-культурну свідомість; любов до традицій, промислів своєї Батьківщини.

Обладнання:слайд-показ з елементами петриківського розпису, акварельні або гуашеві фарби, олівець,пензлі.

   

Завантажити

                                                                                                    

 

Святий Миколай — приклад доброчинності і милосердя.

 

Сценарій спільного виховного  заходу  учнів 6 класу та мешканців Дому – інтернату для людей похилого віку та інвалідів.

Мета: розказати про доброчинні справи святого Миколая; виховати в учнів любов до ближнього, почуття доброти й милосердя; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, викликати бажання берегти свою національну культуру, здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів, виховувати національно-культурну свідомість учнів.

Обладнання:українські народні костюми, костюми Янголів, Святого Миколая,подарунки для мешканців інтернату – фігурки янголів та зірочок.

 

Завантажити

 

 

 

 

 

7 клас. Урок.  

Тема: Монументальний живопис. Ескіз вітража за власним задумом

Мета:оновити знання учнів з живопису, як виду образотворчого мистецтва, з монументальним живописом ; познайомити з історією виникнення та розвитку вітража, з технікою виконання імітації  вітража з самоклеючого паперу; надати  навички створення вітражної композиції; засвоїти правильну побудову композиції на аркуші паперу; формувати вміння передавати настрій за допомогою кольору;

 розвивати творче мислення, уміння аналізувати, творчість і фантазію ; 

виховувати любов і цікавість до творів світового мистецтва, до природи.

Очікувані результати       

            Після уроку учні будуть:

  •  знати:   основні поняття теми;

                   види живопису та монументального живопису;

                        будуть знати що таке вітраж, як він виник та              

                        розвивався;    технологію  виготовлення вітража;

  •  вміти:    пояснити, що таке монументальний живопис та назвати його види;

створювати  різні композиції малюнків для вітражів;

                           

  • розуміти:  призначення монументального живопису та його видів;        

                         призначення вітражів.

Завантажити

 

 

 

5 клас.УРОК №_____

Тема. Повітряна перспектива. Настрій. Квітуча гілочка на тлі пейзажу.

Мета: : ознайомити учнів із поняттям «повітряна перспектива»; навчити зображувати предмети з урахуванням повітряної перспективи; продовжувати формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати співвідношення кольорів; дати поняття про «пейзажні настрої» на прикладі картин відомих художників-пейзажистів І. Айвазовського, А.Куїнджі, закріплювати та вдосконалювати знання з лінійної перспективи в пейзажі.

•   розвивальна: розвивати уміння аналізувати зображення; формувати естетичні почуття, смак, творчу активність; розвивати комбінаторні здібності, навички та вміння передавати простір, освітлення, визначати тон; розвивати емоційне сприйняття, спостережливість, уміння розбирати кольори для передачі стану природи залежно від освітлення, часу доби, погоди.

•   виховна: виховувати любов до природи рідної землі, творів образотворчого мистецтва, охайність під час роботи з живописними матеріалами, стимулювати розвиток допитливості,бажання допомогти одне одному.

Тип уроку: комбінований.   

Обладнання: ряд робіт художників у жанрі пейзажу  та учнівські  роботи, музичний        супровід, альбом, фарби, пензлі, палітра, графітовий олівець, склянка з водою,   серветка.

 

Завантажити

 

 

 

УРОК №_____

 

Тема. Повітряна перспектива. Настрій. Квітуча гілочка на тлі пейзажу.

Мета:: ознайомити учнів із поняттям «повітряна перспектива»; навчити зображувати предмети з урахуванням повітряної перспективи; продовжувати формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати співвідношення кольорів; дати поняття про «пейзажні настрої» на прикладі картин відомих художників-пейзажистів І. Айвазовського , А.Куїнджі, закріплювати та вдосконалювати знання з лінійної перспективи в пейзажі.

•   розвивальна: розвивати уміння аналізувати зображення; формувати естетичні почуття, смак, творчу активність; розвивати комбінаторні здібності, навички та вміння передавати простір, освітлення, визначати тон; розвивати емоційне сприйняття, спостережливість, уміння розбирати кольори для передачі стану природи залежно від освітлення, часу доби, погоди.

•   виховна: виховувати любов до природи рідної землі, творів образотворчого мистецтва, охайність під час роботи з живописними матеріалами, стимулювати розвиток допитливості,бажання допомогти одне одному.

Типуроку: комбінований.   

Обладнання:ряд  робіт  художників  у жанрі  пейзажу  та учнівські  роботи, музичний        супровід, альбом, фарби, пензлі, палітра, графітовий  олівець,склянка  з водою,   серветка.

 

Хід уроку

I.    Організація  уваги  учнів, оголошення  теми  та  мети уроку

Актуалізація  опорних  знань і  вмінь

Без слів не можна вірша написати,

Без нот не можна музики заграти,

А у художника своя є мова-

Це мова фарб, це гама кольорова.

1). Гра «Бліц--турнір»

Для того, щоб  пригадати, що ми  знаємо про живопис ми проведемо  опитування.

III.    Мотивація  навчальної  діяльності

Картин написано незчисленну кількість. І всі вони за темами, тобто за змістом зображень, розділяються на великі сім'ї — жанри. Це неначебто велике місто розділено на райони або, у крайньому разі, квартали

IV.    Вивчення  нового  матеріалу

.

1). Робота із таблицею  на слайді

Пейзажний живопис буває теж різних видів.  (Показ  слайдів)

    2). Перегляд репродукцій

    3). Робота  над формуванням  навичок і  вмінь.

Праця над пейзажем починається із зображення цілого, з побу­дови основних відношень — кольорових відмінностей між головни­ми об'єктами пейзажу (небом, землею, першим, середнім і дальнім планами).

 

4). Перегляд виставки робіт

Зверніть увагу на пейзажі, що зображені.

·       Які пейзажі ви бачите?

·       Яка кольори переважають?

·       Що зображено на передньому плані?

·       Що зображено на середньому плані?

V.   Практична  діяльність  учнів

1). Виконання вчителем малюнка на дошці

2)Самостійна  творча робота учнів.

Звучить аудіо запис.

VI.    Підсумок

1). Використовуючи «авторське крісло», учні демонструють і захи­щають свої роботи. Учитель підводить підсумки: дає загальну оцінку виконаним роботам; аналізує характерні помилки в них; оцінює діяльність учнів на уроці.

VII.  Домашнє  завдання

bottom of page