

Сайт Барвінченко
Ольги Василівни
м.Костянтинівка
Розробка уроків
з образотворчого мистецтва
Вчитель Барвінченко О.В.
Урок – подорож в чарівний світ української казки
5 клас (1 урок)
ТЕМА: Підсумкова творча робота. Ілюстрування української народної казки « Лисичка – сестричка та Вовк-панібрат».
МЕТА:познайомити з поняттям «ілюстрація», навчити ілюструвати українські казки, поринути в чудовий, мудрий світ української казки; розвивати просторову уяву , композиційні вміння та навички; розвивати творчу фантазію , уміння створювати образи на основі літературного твору; розвивати комунікативні вміння та навички роботи в групах; виховувати національно-культурну свідомість учнів,повагу і інтерес до усної народної творчості свого народу.
ОБЛАДНАННЯ: казка «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат», ілюстрації до казки, образи лисиці та вовка в малюнках, аркуші паперу формату А 2, олівці, фломастери, аудіо версія казки.
5 клас (2 урок)
ТЕМА:Завершення в кольорі підсумкової ілюстративної роботи до української народної казки « Лисичка – сестричка та Вовк-панібрат».
МЕТА: продовжити роботу над створенням ілюстрацій, закріпити навички роботи в групах, вчитися поважати іншу думку; розвивати фантазію, нестандартні творчі рішення; розвивати вміння відтворювати кольорове співвідношення засобами образотворчого мистецтва;виховувати повагу до роботи друзів, вміння позитивно оцінити роботу не тільки своєї групи, але і інших груп; виховувати любов до книги в загалі, а до української народної казки зокрема.
ОБЛАДНАННЯ: кольорові олівці, фломастери,фарби, кольорові ручки та ін., наробки попереднього уроку, зразки зображень вовка та лисиці, папки з файлами.
Урок-знайомство 6 кл.
Тема:Прикладна діяльність. Символізм української вишивки.
Імітація вишивки в українському народному стилі з використанням рослинного та тваринного мотивів.
Мета:прилучити учнів до джерел мистецтва і духовності українського народу;продовжити знайомство з багатим світом української вишивки;познайомити з видами орнаментів ;розвивати інтерес до традицій, промислів свого народу, естетичний смак; уміння стилізувати різні форми оточуючого світу; виховувати національно – культурну свідомість учнів,інтерес і повагу до культурної спадщини Українського народу; бажання продовжувати вікові ремесла.
Обладнання:зразки вишивок,рушники, аркуш в клітинку ,фломастери, олівці, презентація «Види орнаменту»
Урок – творча майстерня 5 клас
Тема:Створення образів природних форм в стилі техніки петриківського розпису.
Мета:познайомити учнів з дивовижним світом петриківського розпису;навчити технічним прийомам цього розпису, використовуючи слайд-показ;залучити до джерел українського розпису, знайомлячи з роботами петриківського розпису;навчити стилізувати та співвідносити природні форми з елементами розпису;
розвивати композиційні вміння та навички учнів, відчуття прекрасного навіть в буденних речах;
виховувати інтерес, повагу до народного українського мистецтва; національно-культурну свідомість; любов до традицій, промислів своєї Батьківщини.
Обладнання:слайд-показ з елементами петриківського розпису, акварельні або гуашеві фарби, олівець,пензлі.
Святий Миколай — приклад доброчинності і милосердя.
Сценарій спільного виховного заходу учнів 6 класу та мешканців Дому – інтернату для людей похилого віку та інвалідів.
Мета: розказати про доброчинні справи святого Миколая; виховати в учнів любов до ближнього, почуття доброти й милосердя; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, викликати бажання берегти свою національну культуру, здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів, виховувати національно-культурну свідомість учнів.
Обладнання:українські народні костюми, костюми Янголів, Святого Миколая,подарунки для мешканців інтернату – фігурки янголів та зірочок.
7 клас. Урок.
Тема: Монументальний живопис. Ескіз вітража за власним задумом
Мета:оновити знання учнів з живопису, як виду образотворчого мистецтва, з монументальним живописом ; познайомити з історією виникнення та розвитку вітража, з технікою виконання імітації вітража з самоклеючого паперу; надати навички створення вітражної композиції; засвоїти правильну побудову композиції на аркуші паперу; формувати вміння передавати настрій за допомогою кольору;
розвивати творче мислення, уміння аналізувати, творчість і фантазію ;
виховувати любов і цікавість до творів світового мистецтва, до природи.
Очікувані результати
Після уроку учні будуть:
-
знати: основні поняття теми;
види живопису та монументального живопису;
будуть знати що таке вітраж, як він виник та
розвивався; технологію виготовлення вітража;
-
вміти: пояснити, що таке монументальний живопис та назвати його види;
створювати різні композиції малюнків для вітражів;
-
розуміти: призначення монументального живопису та його видів;
призначення вітражів.
5 клас.УРОК №_____
Тема. Повітряна перспектива. Настрій. Квітуча гілочка на тлі пейзажу.
Мета: : ознайомити учнів із поняттям «повітряна перспектива»; навчити зображувати предмети з урахуванням повітряної перспективи; продовжувати формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати співвідношення кольорів; дати поняття про «пейзажні настрої» на прикладі картин відомих художників-пейзажистів І. Айвазовського, А.Куїнджі, закріплювати та вдосконалювати знання з лінійної перспективи в пейзажі.
• розвивальна: розвивати уміння аналізувати зображення; формувати естетичні почуття, смак, творчу активність; розвивати комбінаторні здібності, навички та вміння передавати простір, освітлення, визначати тон; розвивати емоційне сприйняття, спостережливість, уміння розбирати кольори для передачі стану природи залежно від освітлення, часу доби, погоди.
• виховна: виховувати любов до природи рідної землі, творів образотворчого мистецтва, охайність під час роботи з живописними матеріалами, стимулювати розвиток допитливості,бажання допомогти одне одному.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: ряд робіт художників у жанрі пейзажу та учнівські роботи, музичний супровід, альбом, фарби, пензлі, палітра, графітовий олівець, склянка з водою, серветка.
УРОК №_____
Тема. Повітряна перспектива. Настрій. Квітуча гілочка на тлі пейзажу.
Мета:: ознайомити учнів із поняттям «повітряна перспектива»; навчити зображувати предмети з урахуванням повітряної перспективи; продовжувати формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти й аналізувати співвідношення кольорів; дати поняття про «пейзажні настрої» на прикладі картин відомих художників-пейзажистів І. Айвазовського , А.Куїнджі, закріплювати та вдосконалювати знання з лінійної перспективи в пейзажі.
• розвивальна: розвивати уміння аналізувати зображення; формувати естетичні почуття, смак, творчу активність; розвивати комбінаторні здібності, навички та вміння передавати простір, освітлення, визначати тон; розвивати емоційне сприйняття, спостережливість, уміння розбирати кольори для передачі стану природи залежно від освітлення, часу доби, погоди.
• виховна: виховувати любов до природи рідної землі, творів образотворчого мистецтва, охайність під час роботи з живописними матеріалами, стимулювати розвиток допитливості,бажання допомогти одне одному.
Типуроку: комбінований.
Обладнання:ряд робіт художників у жанрі пейзажу та учнівські роботи, музичний супровід, альбом, фарби, пензлі, палітра, графітовий олівець,склянка з водою, серветка.
Хід уроку
I. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку
Актуалізація опорних знань і вмінь
Без слів не можна вірша написати,
Без нот не можна музики заграти,
А у художника своя є мова-
Це мова фарб, це гама кольорова.
1). Гра «Бліц--турнір»
Для того, щоб пригадати, що ми знаємо про живопис ми проведемо опитування.
III. Мотивація навчальної діяльності
Картин написано незчисленну кількість. І всі вони за темами, тобто за змістом зображень, розділяються на великі сім'ї — жанри. Це неначебто велике місто розділено на райони або, у крайньому разі, квартали
IV. Вивчення нового матеріалу
.
1). Робота із таблицею на слайді
Пейзажний живопис буває теж різних видів. (Показ слайдів)
2). Перегляд репродукцій
3). Робота над формуванням навичок і вмінь.
Праця над пейзажем починається із зображення цілого, з побудови основних відношень — кольорових відмінностей між головними об'єктами пейзажу (небом, землею, першим, середнім і дальнім планами).
4). Перегляд виставки робіт
Зверніть увагу на пейзажі, що зображені.
· Які пейзажі ви бачите?
· Яка кольори переважають?
· Що зображено на передньому плані?
· Що зображено на середньому плані?
V. Практична діяльність учнів
1). Виконання вчителем малюнка на дошці
2)Самостійна творча робота учнів.
Звучить аудіо запис.
VI. Підсумок
1). Використовуючи «авторське крісло», учні демонструють і захищають свої роботи. Учитель підводить підсумки: дає загальну оцінку виконаним роботам; аналізує характерні помилки в них; оцінює діяльність учнів на уроці.
VII. Домашнє завдання